Co je to Griffonia simplicifolia?

Griffonia simplicifolia

Obrovským hitem v Thajsku, v Evropě i USA je již nějakou dobu zeštíhlovací káva Lishou Slimming Coffee od společnosti Baian, jejíž jednou z nejdůležitějších složek je Griffonia simplicifolia.

Griffonia simplicifolia je rostlina, která se používá v produktech doplňků stravy užívaných při nadváze a podporujících hubnutí. Rostlina je také významným pomocníkem při poruchách spánku a depresích. Výtažek z této přírodní léčivé byliny se dále používá k léčbě poruchy hyperaktivity (ADHD) a na úlevu od bolestí. Tyto účinky způsobuje aminokyselina 5-hydroxytryptophan (5-HTP), kterou obsahují semena Griffonie. Tato látka se ze semen extrahuje a používá v mnohých doplňcích výživy.

Látka 5-HTP, nacházející se ve výtažku ze semen Griffonia simplicifolia, je současně i základní stavební prvek Serotininu, kterému se také přezdívá “hormon štěstí”. Jedná se o neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu a chuť k jídlu. Výtažek z Griffonie zvyšuje produkci Serotoninu a tím následně zvyšuje účinek neurotransmiterů v těle. Vzácnost rostliny Griffonia  simplicifolia spočívá právě v jejím univerzálním použití. Zhruba okolo 80% Serotoninu, který lidské tělo vyprodukuje, je využito na regulaci peristaltiky střev. Zbytek je syntetizovaný v centrálním nervovém systému, kde jeho část je použita na regulaci tvorby Dopaminu.

Dopamin je neurotransmiter, který zvyšuje chuť k jídlu, takže regulace či zabránění tvorby Dopaminu má za následek i snížení chuti k jídlu a pocitu hladu. To je důvod, proč se právě Griffonia simplicifolia používá jako doplněk výživy pro regulaci hmotnosti a pro potlačování chuti k jídlu. Serotonin také zvyšuje subjektivní pocit štěstí, sebevědomí a sebedůvěry, a jelikož je látka 5-HTP využívána v těle pro zvýšení hladiny neurotransmiterů, jsou tyto pocity mnohem silnější. Proto může být výtažek z Griffonie používaný i jako čisté přírodní alternativní antidepresivum. Podobně jako při farmaceutických antidepresivech se může výtažek používat i na léčbu nespavosti a různých poruch nálady, mezi které patří i deprese, stavy úzkosti atd.

Extrakt z Griffonie může být částečně využitý i k utišení různých bolestí, protože zvýšení hladiny Serotoninu v krvi zvyšuje pocit celkové pohody a radosti.  Doplňky s obsahem výtažku z Griffonie proto často slouží i k tlumení migrény. Celkově může posunout práh bolesti a tím zvýšit celkovou toleranci bolesti, což může být velmi vítaný účinek pro osoby trpící chronickými bolestmi.

​Velkou výhodu proti chemickým preparátům má výtažek z Griffonie 5-HTP právě díky svému přírodnímu a tedy přirozenému původu. Z tohoto důvodu jsou potenciální vedlejší a nežádoucí účinky radikálně snížené v porovnání s chemickými preparáty.  Právě to dělá produkty s obsahem výtažku z Griffonie účinnou alternativou právě pro osoby, které praktikují zdravý – přírodní životní styl.

Výtažek z Griffonia simplicifolia nemusí být úplně bez vedlejších účinků. Sporadicky hlášeným nežádoucím účinkem bývá chvilkový pocit nevolnosti, a dále pocit sucha v ústech a zvýšená potřeba doplňování tekutin. Produkty obsahující výtažek z Griffonie často obsahují kofein – právě jako káva Lishou Slimming Coffee, který by mohl vést k problémům u lidí s kardio-vaskulárním onemocněním. Žádné další vedlejší či nežádoucí účinky při užívání výtažku z Griffonia simplicifolia dosud nebyly hlášené / zjištěné.

Velmi populární zeštíhlující kávu Lishou Slimming Coffee, obsahující výtažek Griffonia simplicifolia lze objednat na našem eshopu Thajský Ráj za nejlepší cenu na trhu, která zahrnuje i doručení kamkoliv po Evropě.